+48 796 350 320 info@iontech.pl

Odkryj leczenie wodą

Woda jonizowana

Dlaczego picie wody z domowego jonizatora jest korzystna dla naszego zdrowia?

Badania naukowe wykazały znaczne korzyści zdrowotne i wzmacniające organizm dzięki codziennemu piciu wody alkalicznej. Woda ta ma działanie antyoksydacyjne. Zjonizowanie wody powoduje również zmniejszony rozmiar cząsteczki wody i zmniejszenie jej napięcia powierzchniowego.

1. Zabieg elektrolizy sprawia trzy istotne zmiany w chemii wody:

  • Elektroliza zmienia wartość ORP wody z kranu od + 500mV do -150 ~ -800mv.
  • Alkaliczna woda niesie niewielki ujemny ładunek elektrostatyczny (nadwyżka elektronów).  - ORP (potencjał Redox) zapewnia silny przeciwutleniacz, który pomaga oczyszczać organizm i neutralizuje szkodliwe wolne rodniki, które są związane ze starzeniem się i problemami zdrowotnymi.

2. Elektroliza zmienia wartości pH wody

  • Woda alkaliczna pomaga zrównoważyć chemię ciała i utrzymać optymalny poziom pH. Picie wody alkalicznej poprawia zdolność organizmu do buforowania kwasów i przepłukiwania pozostałości kwaśnych.
  • Poziom pH tkanek, płyny ciała i narządów jest ściśle regulowany. Organizm utrzymuje pH na poziomie około 7,35 -7,45. Enzymy i inne białka działają prawidłowo w tym optymalnym zakresie pH. Zakwaszające potrawy w naszej diecie takie jak mięso, skrobie, cukry, alkohole i inne produkty przetworzone oraz wpływ środowiska mogą zaburzać równowagę pH w tym optymalnym zakresie. Organizm zużywa wiele energii w celu utrzymania wartości pH w optymalnym zakresie. Co najważniejsze, to opiera się na wysokim pH cieczy, takich jak woda, które działają jako rozpuszczalniki w celu zneutralizowania pozostałości kwasów. Wykorzystuje również elektrolity, takie jak bufory sodu, wapnia i potasu aby wiązać kwasy, które są następnie usuwane z moczem. Ale niektóre z metod, jakie stosuje się do ustalenia pH może mieć negatywne skutki w dłuższej perspektywie. Ludzie z zakwaszonym organizmem zwykle mają słabszy układ odpornościowy, może występować ogólne pogorszenie stanu fizycznego, emocjonalnego, napięcia i lęk, słaby metabolizm, słabszy układ wydalania, oraz skłonność do zaparć. Zakwaszenie organizmu zwiększa podatność na choroby takie jak: zapalenie wątroby, rak, porażenie, nadciśnienie, choroby serca, cukrzyca, nerwowość i inne.
  • Regularne picie wody alkalicznej pomaga przywrócić naszą optymalną równowagę pH. Alkaliczna woda zawiera również wiele korzystnych jonów mineralnych, takich jak wapń, magnez, potas i innych korzystnych minerałów śladowych. Elektrolity te niosą ujemny ładunek, który poprawia wchłanianie w organizmie.

3. Elektroliza tymczasowo zmienia struktury molekularnej wody

  • Sprzyja lepszej Hydratacji
  • Wiązania pomiędzy cząsteczkami wody są fragmentaryczne i rozmiar cząsteczki staje się mniejszy. Mniejszy rozmiar cząsteczki umożliwia lepszą absorpcję przez organizm. Sprzyja to lepszemu nawadnianiu i szybszej regeneracji organizmu.


Inne korzyści z picia wody alkalicznej:

  • Oczyszczanie wątroby - Woda alkaliczna zwiększa poziom przeciwutleniaczy, które chronią wątrobę i pomagają pracować jej bardziej wydajnie.
  • Obniżenie poziomu cholesterolu - badania wykazały, że picie wody alkalicznej może obniżyć poziom cholesterolu, przy jednoczesnym wzroście wskaźnika dobrego (HDL) cholesterolu do złego cholesterolu (LDL).
  • Utrata masy ciała - Woda alkaliczna może pomóc organizmowi pozbyć się przechowywanych kwasów tłuszczowych. Woda w naturalny sposób tłumi apetyt i pomaga organizmowi w metabolizowaniu tłuszczu.